СПИ СПОКІЙНО
НАША СОНЯЧНА ЛІЗА

Ранком 10 лютого на небі стало на одне янголятко більше...
UKRRUSENGDEUFRAESP Головна   Події   Діагноз   Фото   Зв'язок   Фінансова допомога   Нематеріальна підтримка   Подяка
Події

Преса

Відео-сюжети

      лоти галереї "Парсуна"

 

 

 

 

 
11.06.2010 РЕПОРТЕР
[ оригінал та відео на www.novy.tv ]

У столиці відбулася благодійна виставка унікальних ляльок
Аліна Мордюк, Олександр Кравчук, Новий Канал

“Звичайне диво” - унікальну колекцію ляльок під такою назвою нині демонструють у столиці.

Усі ляльки авторські, у кожної – свій гардероб, ім’я і навіть паспорт. Проте ця виставка - не звичайна, а благодійна. Власники галереї продали 18 ляльок, а вторговані 17 тисяч гривень передали на операцію дворічній Лізі.

Це – лялькова копія картини Веласкеса “Інфанта Маргарита”. Майже півметра заввишки. Ексклюзивна і має сертифікат. У документі – вік, зріст, автор і матеріал. Волосся, наприклад – з овечої шерсті.

Оксана Помазан, власниця галереї “Парсуна”: “Это овца, чесанная, альпака, которая живет в предгорьях и на высотах в Альпах … Этих овец одевают в специальные чехлы, чтобы не было контакта с воздухом, чтобы жучки не селились”.

Власниця галереї Оксана Помазан лялькарське мистецтво опановувала у Нідерландах. Каже – нині у світі існує справжня лялькова індустрія.

Оксана Помазан, власниця галереї “Парсуна”: “Это какие-то крошечные фабрики, но очень эксклюзивные, которые делают глазки, реснички”.

Саму ляльку виготовляють з паперклею – паперової глини. Іграшки з такого матеріалу живуть близько 50 років.

Олена Пирожок, майстриня-лялькарка: “Этот материал называется папер-клей, с него лепится, потом оно затвердевает, потом шкурится, красится акриловой краской либо акварелью”.

Авторська лялька – забавка не дитяча. Процес її виготовлення складний і тривалий, усе від “а” до “я” робить одна людина.

Ніна Ємець, директор галереї “Парсуна”: “Починаючи з матеріалу і закінчуючи аксесуарами, це все зроблено одним майстром і в одному екземплярі, тому ними гратися неможливо. Бо по-перше, коштує вона недешево а по-друге, це вид мистецтва”.

Імена в авторських ляльок теж непрості: мій зайчик, ангел, перлинки.

Олена Пирожок, майстриня-лялькарка: “Это мой любимый друг, - то есть одним словом, это божая коровка, полети на небко”.

Мистецтву робити такі, кажуть у галереї, може навчитися кожен. Курс із 8-ми занять коштує 1800 гривень. Кар’єра майстра Вікторії з таких курсів і почалася. Тепер вона робить ляльок для виставок. Особлива увага - до одягу.

Вікторія Мендель, майстриня-лялькарка: “Ткань прозрачная, платье сделано, это шелк натуральный, шелк просто волшебный, он драпируется замечательно”.

Цю виставку організували не лише задля естетики. На відкритті влаштували аукціон – виручені на ньому 17 тисяч гривень віддадуть для оперування дворічної Лізи, хворої на рак.

Зв'язок: e-mail: lisa.kushniruk@gmail.com
Життя Лізи у Ваших руках!