СПИ СПОКІЙНО
НАША СОНЯЧНА ЛІЗА

Ранком 10 лютого на небі стало на одне янголятко більше...
UKRRUSENGDEUFRAESP Головна   Події   Діагноз   Фото   Зв'язок   Фінансова допомога   Нематеріальна підтримка   Подяка
Події

Преса

Відео-сюжети

      лоти галереї "Парсуна"

 

 

 

 

 
ВІКНА 18:00, 14 квітня 2010
[ оригінал на www.stb.ua ]Ціна життя – 200 тисяч євро. Дворічна киянка Ліза з діагнозом лейкемія потребує термінового пересадження кісткового мозку від нерідного донора. Врятувати дівчинку можуть тільки за кордоном.

Їй два роки, і звати її Лізою. Такою вона була кілька місяців тому. А ці світлини зроблено вже перед двома тижнями, у палаті відділку інтенсивної хіміотерапії дитячої лікарні «Охматдит». У Лізи гостра мегакаріоцитарна лейкемія.

Нині в Лізи життя за склом. Батько Сергій спілкується з донькою та дружиною тільки крізь зачинене вікно Центру дитячої онкогематології. Вхід до відділку – суворо заборонено, бо імунітет у маленьких пацієнтів дуже низький. А надто у Лізи. У неї тяжка форма лейкозу, що її однією хіміотерапією не здолати. Врятувати життя може тільки пересадження кісткового мозку. Батьки дівчинки як донори не підходять.

Сергій Хортюк, Лізин батько:
Пересадка костного мозга неизбежна. Все лечение, вся химиотерапия будет подготовительной к пересадке костного мозга. Чем раньше мы найдем донора, тем лучше.

Кістковий мозок від нерідного донора в Україні не пересаджують. І донора, і клініки, яка візьметься за порятунок життя маляти, треба шукати за кордоном. Ціна Лізиного життя – 200 тисяч євро.

Світлана Донська,
директорка Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку:

Коли ми припинимо хімію, хвороба швидше за все дасть рецидив. Тому в чітко визначені за протоколом терміни ми повинні вирішити питання з трансплантацією і з рук на руки передати в клініку, яка зможе зробити трансплантацію.

Щороку лейкемія стає діагнозом для 300-т маленьких українців. Шанс на порятунок для 70% із них дає вітчизняна медицина. Це лікування хіміотерапією та пересадження кісткового мозку від рідного донора. Єдиний шанс інших 38% дітей – пошук донора в Міжнародній базі та операція за кордоном.

Світлана Донська,
директорка Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку:

Усе, що можна зробити в галузі хіміотерапії і власними силами з трансплантації, – на ентузіазмі воно вже зроблено. Тепер повинна бути державна програмам і державна політика.

Це восьмирічна Аня. Два роки тому дівчинці діагностували гострий лімфобластний лейкоз. Півроку тому її прооперували в Ізраїлі. Уже місяць як Ганя повернулася додому. За словами її матері, гроші на порятунок доньки збирали всією громадою.

Ірина Райхель, мати Ані:
Кожна хвилина дуже важлива для того, щоби врятувати життя. Ну я дякую Богу, що все-таки ми їх зібрали. Люди допомогли, і ми встигли виїхати за кордон. Нам зробили пересадку.

Навіть пожертвувана кожним українцем гривня здатна врятувати життя, певна волонтерка Юлія. Головне – аби ця допомога була вчасною.

Юлія Ноговіцина, волонтерка:
Иногда этот процесс просто затягивается, и у ребенка уменьшаются шансы на успешное проведение операции.

Хвороба Лізи затягувань не пробачить. На пошук донора, клініки та збирання 200-т тисяч євро є лише три місяці.

Інформацію, як долучитися до порятунку життя дворічної дівчинки, всі охочі можуть знайти на офіційному сайті телеканалу СТБ.

Ганна Суряднова, Олександр Юдкович, Дмитро Литвиненко та Максим Мусіян,
програма «Вікна», СТБ
Зв'язок: e-mail: lisa.kushniruk@gmail.com
Життя Лізи у Ваших руках!